Drenaż limfatyczny

Puchną Ci nogi lub ręce?

Czujesz, że Twoje nogi są spuchnięte, ciężkie, przemęczone i obolałe?

Masz obrzęki rąk np. w wyniku mastektomii?

Nie wiesz jak pozbyć się uciążliwych obrzęków?

Jeżeli tak, to ten masaż jest idealnym rozwiązaniem Twoich problemów!

Drenaż limfatyczny to bardzo skuteczny rodzaj specjalistycznego masażu, pozwalający szybko udrożnić zalegający płyn limfatyczny w kończynach i tym samym zlikwidować obrzęki i wysięki pochodzenia limfatycznego.

Ręczny drenaż limfatyczny jest najskuteczniejszym zabiegiem
w walce z obrzękami. Daje znaczną ulgę i przywraca właściwy
wygląd Twoim kończynom.

Pomimo iż pierwsze efekty możesz zobaczyć bardzo szybko, aby uzyskać pełny efekt zmniejszenia obrzęków oraz utrzymać ten stan jak najdłużej należy wykonać serię 10 drenaży. Zwłaszcza w przypadku dużych obrzęków taka seria daje najlepsze i najtrwalsze efekty.

Drenaż wykonywany jest jedynie na poziomie skóry i tkanki podskórnej. Stosowany jest z powodzeniem we wszelkiego rodzaju obrzękach kończyn dolnych (wrodzone i nabyte obrzęki limfatyczne) jak i górnych (np. po mastektomii – amputacja piersi, kiedy węzły chłonne pachowe są wycięte i odpływ limfy do tych naczyń jest niemożliwy, co powoduje obrzęki). Dlatego zadaniem masażysty jest wspomaganie jej odpływu do sąsiednich naczyń limfatycznych.

Stosowany jest również w skręceniach, stłuczeniach w celu usunięcia opuchlizny oraz innych sytuacjach gdzie dochodzi do zaburzeń układu limfatycznego.

Naczynia limfatyczne, tworzą podobną sieć naczyń do układu żylnego. Jest on jednak wypełniony bezbarwnym płynem – limfą (chłonką). Drenaż limfatyczny ma na celu wspomaganie jej odpływu w sytuacjach gdzie doszło do jej zastoju i powstania obrzęków.

Główną zasadą w tym masażu jest to, aby nie przegrzewać tkanek, jest to bardzo istotne, dlatego masaż ten jest bardzo delikatny, tempo jest wolne, nacisk jest niewielki, a powierzchnia masowana jest mała. Pacjentom może się wydawać, że taki bardzo delikatny, wolny masaż nic nie daje, bo masaż kojarzą raczej z energicznym i mocnym ugniataniem mięśni. Jednak taka jest właśnie istota drenażu limfatycznego i jedynie taki masaż może zlikwidować obrzęki. A mocne techniki mogą tylko pogorszyć sprawę.

W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonywać drenaże codziennie lub co drugi dzień. Jednak nie może być on łączony w serii razem z innymi masażami!

Pierwsze efekty moi klienci zauważają i odczuwają prawie zawsze już po pierwszym lub drugim masażu.

Tak szybkie efekty widoczne są nawet u osób mających obrzęki kończyn trwające od lat.

Działanie i zalety drenażu limfatycznego:

 • bardzo szybkie efekty (pierwsze efekty widoczne i odczuwalne są prawie zawsze w przeciągu pierwszych 2 zabiegów!)

 • znacznie zmniejsza obwód spuchniętej kończyny

 • usuwa odczucie ciężkości kończyn

 • usuwa ból kończyn w wyniku obrzęku

 • usuwa odczucie przemęczonych nóg

 • usuwa nawet wieloletnie obrzęki

 • zmniejsza nawracające obrzęki nawet po długim czasie po zakończeniu serii masaży

 • stosowany po zabiegu liposukcji przyspiesza znacząco regenerację ciała, usuwając obrzęki, nierówności oraz siniaki

 • wygładza skórę i zmniejsza cellulit w wyniku poprawy mikrokrążenia w skórze i tkance podskórnej

 • zabieg jest CAŁKOWICIE bezbolesny

 • jest delikatny i przyjemny w odczuciu

 • już 30-minutowy masaż całkowicie wystarcza w przypadku obrzęku nóg lub rąk

Opinie klientów:

Opinia do drenażu limfatycznego:

„Pomiary składu ciała przed i po zabiegach wykazały ubytek ok. 1 kg wody”

Z pełną świadomością mogę polecić zabiegi drenażu limfatycznego u Pana Piotra.
W trakcie serii 10 zabiegów widoczne efekty pojawiły się już po 3 wizycie. Pomiary składu ciała przed i po zabiegach wykazały ubytek ok. 1 kg wody.

Ponadto wykonywane zabiegi widocznie poprawiły wygląd skóry oraz przyspieszyły skuteczność diety i ćwiczeń fizycznych.
Podkreślić należy miłą, dyskretną atmosferę w trakcie zabiegów. Polecam.

Paulina Dudek

Drenaż limfatyczny

110
 • czas: 30 minut
 • część ciała: np. nogi lub ręce
 • Seria 10 masaży: 1000 zł

Drenaż limfatyczny

170
 • czas: 60 minut
 • część ciała: całe ciało
 • Seria 10 masaży: 1500 zł

DRENAŻ LIMFATYCZNY + KINESIOTAPING
(TERAPIA SPECJALISTYCZNYMI PLASTRAMI)

Doskonałym uzupełnieniem drenaży limfatycznych jest Kinezjotaping. To nowoczesna metoda oklejania obrzękniętej kończyny w spiralny sposób specjalistycznymi plastrami o właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry. Plastry mają różne kolory, przepuszczają powietrze, można się w nich kąpać i dzięki dużej rozciągliwości wykonywać wszystkie codzienne czynności.

Naklejona aplikacja limfatyczna po wykonanym masażu pozwala utrzymać i poprawiać jego efekty 24h/dobę jeszcze przez około 5 – 7 dni kiedy jest założona, ale także i po zdjęciu plastrów. To świetne rozwiązanie na ciągły drenaż – przez całą dobę, zwłaszcza w sytuacjach dłuższych przerw pomiędzy drenażami, lub kiedy nie mamy możliwości skorzystania z masażu (np. podczas wyjazdu).

Efekty widoczne są już w przeciągu pierwszych 24h od założenia aplikacji.

Zabieg Kinesiotapingu można stosować jako oddzielną metodę walki z obrzękami, ale najlepsze i najtrwalsze efekty przynosi w połączeniu z drenażem limfatycznym.

Więcej na temat działania plastrów oraz ich właściwości znajdziesz TUTAJ.

Kinezjotaping – cennik

Kinesiotaping

60
 • Aplikacja limfatyczna nogi lub ręki (na obrzęki)
 • Cena za zabieg w serii minimum 4 zabiegów: 50 zł

Kinesiotaping

100
 • Aplikacja limfatyczna obu nóg lub rąk (na obrzęki)
 • Cena za zabieg w serii minimum 4 zabiegów: 90 zł

Opinie klientów:

Opinia do drenażu limfatycznego:

„Aż nieprawdopodobne, że w pół godziny obrzęk zmniejszył się w podobnym stopniu, jak po przespanej nocy”

Od kilkunastu lat zmagam się z limfatycznym obrzękiem stóp i kostek. Obrzęki zaczęły się powiększać i nie zmniejszały się nawet po nocy, a uciskowe podkolanówki przestały spełniać swoją funkcję w takim stopniu jak wcześniej. Wtedy zaczęłam szukać w Internecie specjalistycznej poradni lub zabiegów, które pomogłyby mi zmniejszyć obrzęk. Tak trafiłam na stronę internetową Pana Piotra Zadrożnego. Wcale nie byłam przekonana, że drenaż limfatyczny może być skuteczny i nigdy wcześniej nie stosowałam tej metody, ale postanowiłam spróbować. Po pierwszym masażu efekt był zdecydowanie widoczny. Aż nieprawdopodobne, że w pół godziny obrzęk zmniejszył się w podobnym stopniu, jak po przespanej nocy. Po czwartym masażu miałam zaplanowany dłuższy wyjazd i wtedy Pan Piotr zaproponował kinesiotaping, który jego zdaniem przedłużyłby efekt drenaży limfatycznych. Sama nigdy bym się na to nie zdecydowała, bo nie mogłam sobie wyobrazić jak naklejony plaster może pomóc w obrzękach, ale zaufałam specjaliście. Pomysł z kinesiotapingiem okazał się znakomity. Po trzecim dniu noszenia plastrów obrzęki zeszły całkowicie. Choć metoda ta nie usunęła problemu na stałe, to i tak jej działanie jest dla mnie zadziwiające.

Równie dużym zaskoczeniem była dla mnie osoba Pana Piotra. Zgadza się wszystko, co można przeczytać w komentarzach na jego stronie internetowej, że jest bardzo profesjonalny, taktowny, sympatyczny, ale zaskoczyło mnie jego podejście do swojej pracy, którą rzeczywiście traktuje jak misję pomagania innym i jak powołanie życiowe. To nie jest tylko dobry masażysta, to jest człowiek, który chce jak najlepiej pomóc innym poprzez swoją staranną i profesjonalną pracę. Zawsze przyjemnie spotkać takich ludzi.

s. Edyta Kołtan, sybilla.smi@wp.pl

Opinia do drenażu limfatycznego:

„Wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania”

Moje odczucia podczas i po masażu były bardzo pozytywne.
Ponieważ nigdy wcześniej nie poddawałam się masażowi, nie wiedziałam, czego się spodziewać i jaka będzie moja reakcja. Muszę powiedzieć, że wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Efekt był widoczny zaraz po pierwszym masażu – drenażu limfatycznym nóg.
Moje spuchnięte i obolałe nogi zniknęły. Po zabiegu mogłam bez zupełnych kłopotów założyć uciskowe rajstopy, a stopy spokojnie zmieściły się w butach.
W wyniku kolejnych masaży efekt ten został utrwalony – moje nogi są bardzo szczęśliwe:-)
Spotkałam się z dużym profesjonalizmem, kompetencją i delikatnością i, co dla mnie jest bardzo istotne, pełną komunikatywnością.
Polecam wszystkim potrzebującym leczniczego masażu Pana Piotra Zadrożnego. Warto wydać pieniądze i poświęcić czas. Zwracają się w dwójnasób.

Justyna Paszkielewicz, jpaszkielewicz@wp.pl

Opinia do drenażu limfatycznego:

„Pozbyłam się długotrwałego obrzęku nóg”

Dzięki zabiegom drenażu limfatycznego w gabinecie Pana Piotra pozbyłam się długotrwałego obrzęku nóg. Skorzystałam z pakietu 10 masaży, efekt pojawił się już po drugim. Natomiast cała seria pozwoliła utrzymać długotrwały efekt. Teraz moje nogi są szczuplejsze, lżejsze, a dodatkowo skóra cudownie się wygładziła.

Polecam serdecznie usługi Pana Piotra.

Pozdrawiam i dziękuję.

Nina

Opinia do drenażu limfatycznego:

„Obrzęk się wycofał”

Po 7 latach od wycięcia węzłów chłonnych pojawił się u mnie obrzęk ręki, trafiłam do Pana Piotra Zadrożnego korzystając z informacji i opinii znalezionych w internecie i się nie zawiodłam. Drenaż limfatyczny wykonany przez Pana Piotra sprawił, że obrzęk się wycofał, spotkaliśmy się 4 razy. Drenaż limfatyczny to bardzo specyficzny rodzaj masażu, a Pan Piotr wie co robi i robi to dobrze.

Małgorzata Barbrich

Opinia do drenażu limfatycznego:

„Żadne maści i lekarstwa nie skutkowały”

Jestem bardzo wdzięczna za skuteczne masaże Pana Piotra. Od dwóch lat usiłowałam pozbyć się dużych obrzęków stóp i kostek u nóg. Żadne maści i lekarstwa np. venoruton 500, venol itp. nie skutkowały, już po pięciu masażach obrzęki zniknęły. Co prawda obrzęki te wracają, ale w małym stopniu- trzeba co pewien czas ponowić masaże limfatyczne. Z całym sercem polecam.

Maria Michalska, Wrocław