>> więcej opinii
MASAŻE LECZNICZE MASAŻE RELAKSACYJNE NA PREZENT

Drenaż limfatyczny


Puchną Ci nogi lub ręce?

Czujesz, że Twoje nogi są spuchnięte, ciężkie, przemęczone i obolałe?

Masz obrzęki rąk np. w wyniku mastektomii?

Nie wiesz jak pozbyć się uciążliwych obrzęków?

Jeżeli tak, to ten masaż jest idealnym rozwiązaniem Twoich problemów!

Drenaż limfatyczny to bardzo skuteczny rodzaj specjalistycznego masażu, pozwalający szybko udrożnić zalegający płyn limfatyczny w kończynach i tym samym zlikwidować obrzęki i wysięki pochodzenia limfatycznego.

Ręczny drenaż limfatyczny jest najskuteczniejszym zabiegiem
w walce z obrzękami. Daje znaczną ulgę i przywraca właściwy
wygląd Twoim kończynom.

Pierwsze efekty moi klienci zauważają i odczuwają prawie zawsze już po pierwszym lub drugim masażu. Tak szybkie efekty widoczne są nawet u osób mających obrzęki kończyn trwające od lat.

Pomimo iż pierwsze efekty możesz zobaczyć bardzo szybko, aby uzyskać pełny efekt zmniejszenia obrzęków oraz utrzymać ten stan jak najdłużej należy wykonać serię 10 drenaży. Zwłaszcza w przypadku dużych obrzęków taka seria daje najlepsze i najtrwalsze efekty.

Drenaż wykonywany jest jedynie na poziomie skóry i tkanki podskórnej. Stosowany jest z powodzeniem we wszelkiego rodzaju obrzękach kończyn dolnych (wrodzone i nabyte obrzęki limfatyczne) jak i górnych (np. po mastektomii - amputacja piersi, kiedy węzły chłonne pachowe są wycięte i odpływ limfy do tych naczyń jest niemożliwy, co powoduje obrzęki). Dlatego zadaniem masażysty jest wspomaganie jej odpływu do sąsiednich naczyń limfatycznych.

Stosowany jest również w skręceniach, stłuczeniach w celu usunięcia opuchlizny oraz innych sytuacjach gdzie dochodzi do zaburzeń układu limfatycznego.

Naczynia limfatyczne, tworzą podobną sieć naczyń do układu żylnego. Jest on jednak wypełniony bezbarwnym płynem - limfą (chłonką). Drenaż limfatyczny ma na celu wspomaganie jej odpływu w sytuacjach gdzie doszło do jej zastoju i powstania obrzęków.

Główną zasadą w tym masażu jest to, aby nie przegrzewać tkanek, jest to bardzo istotne, dlatego masaż ten jest bardzo delikatny, tempo jest wolne, nacisk jest niewielki, a powierzchnia masowana jest mała. Pacjentom może się wydawać, że taki bardzo delikatny, wolny masaż nic nie daje, bo masaż kojarzą raczej z energicznym i mocnym ugniataniem mięśni. Jednak taka jest właśnie istota drenażu limfatycznego i jedynie taki masaż może zlikwidować obrzęki. A mocne techniki mogą tylko pogorszyć sprawę.

W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonywać drenaże codziennie lub co drugi dzień. Jednak nie może być on łączony w serii razem z innymi masażami!

Działanie i zalety drenażu limfatycznego:

 • bardzo szybkie efekty (pierwsze efekty widoczne i odczuwalne są prawie zawsze w przeciągu pierwszych 2 zabiegów!)
 • znacznie zmniejsza obwód spuchniętej kończyny
 • usuwa odczucie ciężkości kończyn
 • usuwa ból kończyn w wyniku obrzęku
 • usuwa odczucie przemęczonych nóg
 • usuwa nawet wieloletnie obrzęki
 • zmniejsza nawracające obrzęki nawet po długim czasie po zakończeniu serii masaży
 • wygładza skórę i zmniejsza cellulit w wyniku poprawy mikrokrążenia w skórze i tkance podskórnej
 • zabieg jest CAŁKOWICIE bezbolesny
 • jest delikatny i przyjemny w odczuciu
 • już 30-minutowy masaż całkowicie wystarcza w przypadku obrzęku nóg lub rąk
Czas
trwania
Cena za masaż
pojedynczy
Cena za serię
10 masaży
30 minut 59 zł 550 zł

>> Zarezerwuj teraz dla siebie masaż <<


DRENAŻ LIMFATYCZNY + KINEZJOTAPING
(TERAPIA SPECJALISTYCZNYMI PLASTRAMI)

Doskonałym uzupełnieniem drenaży limfatycznych jest Kinezjotaping. To nowoczesna metoda oklejania obrzękniętej kończyny w spiralny sposób specjalistycznymi plastrami o właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry. Plastry mają różne kolory, przepuszczają powietrze, można się w nich kąpać i dzięki dużej rozciągliwości wykonywać wszystkie codzienne czynności.

Naklejona aplikacja limfatyczna po wykonanym masażu pozwala utrzymać i poprawiać jego efekty 24h/dobę jeszcze przez około 5 dni kiedy jest założona, ale także i po zdjęciu plastrów. To świetne rozwiązanie na ciągły drenaż - przez całą dobę, zwłaszcza w sytuacjach dłuższych przerw pomiędzy drenażami, lub kiedy nie mamy możliwości skorzystania z masażu (np. podczas wyjazdu).

Efekty widoczne są już w przeciągu pierwszych 24h od założenia aplikacji.

Zabieg Kinezjotapingu można stosować jako oddzielną metodę walki z obrzękami, ale najlepsze i najtrwalsze efekty przynosi w połączeniu z drenażem limfatycznym.

Więcej na temat działania plastrów oraz ich właściwości znajdziesz TUTAJ.

Cena za zabieg
pojedynczy
Cena za zabieg w serii
minimum 4 zabiegów
Aplikacja limfatyczna nogi lub ręki (na obrzęki) 50 zł 40 zł
Aplikacja limfatyczna obu nóg lub rąk (na obrzęki) 80 zł 80 zł


----------   Opinie Klientów   ----------


więcej opinii klientów >>